Žagarės vyšnių festivalyje

Įsigijusiems Žagarės regioninio parko lankytojo bilietą –
leidimas automobiliui į renginio teritoriją

Jau liepos 14-16 d. Žagarę papuoš tradicinis, triukšmingas, įvairiaspalvis, pakvipęs vyšnių uogų aromatu Žagarės vyšnių festivalis. Šiais metais jo pavadinimas - „25“, nes festivalis skirtas Žagarės regioninio parko 25-mečiui paminėti. Lietuvos regioninių parkų istorija prasidėjo prieš 25 metus (t.y. 1992 metais), kai 30 regioninių parkų buvo įsteigta vienu Aukščiausios Tarybos sprendimu. Šiandien regioniniuose parkuose saugomos vertingiausios ir vaizdingiausios Lietuvos teritorijos. Svarbiausias tikslas – išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį, biologinę įvairovę. Regioniniai parkai užima daugiau kaip pusę visų saugomų teritorijų ploto, jie turi direkcijas, lankytojų centrus, gamtos mokyklas.

Šiais metais Žagarės regioninio parko direkcija pirmiesiems 500 Vyšnių festivalio svečių, įsigijusių vieno mėnesio Žagarės regioninio parko lankytojo bilietą už 5 Eur, dovanos leidimą festivalio metu įvažiuoti į dvaro parko teritoriją ir čia pasinaudoti automobilių stovėjimo aikštelėmis. Už bilietus surinktos lėšos bus skiriamos tryliktojo Žagarės vyšnių festivalio organizavimui.

Savanoriškas lankytojo bilietas – tai galimybė prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir išsaugojimo. Lankytojo bilietas, perkamas gera valia, išreiškia lankytojo pritarimą ir norą, kad saugomose teritorijose būtų sutvarkytos lankytinos ir rekreacinės vietos, pažintiniai takai, prižiūrimi apžvalgos bokštai, kad stovyklavietėse būtų tvarkinga, organizuojama edukacinė, švietėjiška veikla bei pažintinis turizmas.

Iš anksto prieš renginį bilietus galima įsigyti Žagarės regioninio parko direkcijoje (Malūno g. 1, Žagarė, Joniškio raj.) ir Joniškio turizmo ir verslo informacijos centre (Žemaičių g. 9, Joniškis). Žagarės vyšnių festivalio metu bilietus prie įvažiavimų į Žagarę platins renginio savanoriai. Tel. pasiteiravimui 867115033.

Žagarės dvaro rūmai

Žagarės dvaro rūmai.
www.remigijus.lt nuotr.

 


Žagarės vyšnių festivalio generaliniai rėmėjai

Joniškio rajono savivaldybė