Žagarės vyšnių festivalis 2021 kupinas naujovių

Š.m. liepos 15 -18 d. Žagarėje jau septynioliktą kartą įvyks Žagarės vyšnių festivalis 2021 – vienas žinomiausių festivalių Lietuvoje, be kurio vasara jau tiesiog neįsivaizduojama. Festivalis šiemet kupinas naujovių, o jo šūkis  – „Visiems, kas su mumis“. Kasmet džiuginantis renginių įvairove, koncertine programa su žymiausiais atlikėjais, festivalis šiais metais vėl bus nepamirštamas. Pagrindiniai festivalio koncertai, kaip ir 2020 m., vyks rekreacinėje zonoje prie Žvelgaičių ežero. Norintys sudalyvauti juose turės įsigyti bilietus. Už bilietus surinkti pinigai bus skirti užbaigti Barboros Žagarietės bronzinės skulptūros liejimo darbus, kurie pradėti dar 2020 m. Visi kiti kultūriniai, sportiniai renginiai, išsibarstę po Žagarės miestą, bus nemokami, kaip ir anksčiau.
Vyšnių festivalis 2019

2020 m. pandemijos akivaizdoje vykusio Vyšnių festivalio koncertinė dalis pirmą kartą festivalio istorijoje organizuota su bilietais – ne tik dėl pandemijos siekiant riboti žiūrovų skaičių, bet ir įgyvendinti kilnią idėją – Senosios Žagarės bažnyčios kalvelės papėdėje prie pėsčiųjų tilto pastatyti pagal kraštiečio skulptoriaus Romualdo Kvinto projektą sukurtą bronzinę Barboros Žagarietės skulptūrą. Skulptūros išliejimas kainuoja 30450 Eur, tačiau 2020 m. už Vyšnių festivalio bilietus surinkta tik 13 885,20 Eur.  Žagarei neabejingi žmonės per metus iki š.m. birželio vidurio paaukojo dar 10 215 Eur. Šiuo metu skulptūros pastatymui dar trūksta 6349,80 Eur. Juos tikimasi surinkti už 2021 m. Vyšnių festivalio koncertinės dalies bilietus, kurių kaina tesieks 5 Eur. Tikimės, jog šis simbolinis mokestis už bilietą bus prieinamas dažnam, o surinkti pinigai padės užbaigti 2020 m. pradėtą skulptūros liejimą. Septynioliktą kartą Vyšnių festivalis prasidės Šv. Mišiomis, po kurių ir bus atidengta Barboros Žagarietės skulptūra. Skulptūros autoriaus šviesaus atminimo Romualdo Kvinto idėją įgyvendina jo kolega skulptorius Mindaugas Šnipas. Skulptūra bus pastatyta buvusios špitolės vietoje. Špitolės – prieglaudos, ligoninės pirmtakės, veikusios prie 16-18 a. Lietuvos bažnyčių. Ypač simboliška, kad Barbora Žagarietė, gyvenusi 16 a. pab., šelpė ir užtarė neturtinguosius, pasakojimai apie itin geros širdies merginą sklido ne tik Žagarėje, bet ir toli už jos ribų.

Žagarės vyšnių festivalis jau neįsivaizduojamas be kaliausių. Tautodailininkė Aušra Petrauskienė šventės metu organizuos tradicinį kaliausių plaukimą Švėtės upe per Žagarės miestą, paplūdimyje prie Švėtės upės užtvankos vyks kaliausių šokių pasirodymai ir diskoteka. Tikimasi, kad žagariečiai ir šiais metais savo sodybas išpuoš kaliausėmis, įvairias įstaigas, organizacijas ir pavienius žmones dalyvauti originaliausios kaliausės konkurse kvies ilgametis pagrindinis Vyšnių festivalio informacinis rėmėjas portalas lrytas.lt. Dar viena intriguojanti festivalio naujovė – „gyvosios kaliausės“  į festivalio koncertinę dalį galės patekti nemokamai. Viskas ko reikia, norint tapti „gyvąja kaliause“:

  • šiaudinės ar medžiaginės skrybėlės,
  • palaidinės ar marškinių ilgomis rankovėmis ir kelnių, papuoštų lopais,
  • kaukės, vaizduojančios kaliausę, ar „kaliausiškai“ išpiešto veido.

Festivalis svečius pasitiks ir nauja turgaus vieta. Dėl įgyvendinamo Žagarės dvaro parko tvarkymo projekto festivalio renginiai negali vykti parke, todėl turgus nusikels į Raktuvės gatvės pabaigoje plytinčią pievą. Čia turėtų įsikurti daugiau nei 300 prekiautojų, o laikantis saugumo reikalavimų tarp palapinių turės būti išlaikomi atstumai. Turgaus prekiautojai kviečiami prie savo palapinių įkurdinti ir kaliausių, o smagią atmosferą palaikys vestuvių muzikantų koncertai ir varžytuvės.

Vyšnių festivalis 2019

Visomis festivalio dienomis „Rankdarbių užkampyje“ Raktuvės g. 26 Žagarėje vyks Jurgos Alminaitės marmurinio popieriaus bei Venecijos stiklo gamybos demonstravimo atviros kūrybinės dirbtuvės, tautodailininkas Dalius Udrakis kvies į medžio drožybos kūrybines dirbtuves savo sodyboje P. Cvirkos g. 55 Žagarėje, tautodailininkė Aušra Petrauskienė organizuos atviras amatininkų dirbtuves Lėlių namuose Vilniaus g. 6 Žagarėje. Joniškio istorijos ir kultūros muziejus Jaunimo g. 1 Žagarėje taip pat planuoja įvairius renginius. Angliško tiudorų stiliaus pastate numatomas koncertas-piknikas pagal angliškas tradicijas, istorinė-mokslinė konferencija, skrebinimo technikos edukacija ir kitos įdomios veiklos.

Koncertinė programa prie Žvelgaičių ežero susidarys iš Ingos Jankauskaitės, 8 Kambarys, Sisters On Wire, Free Finga, Evgenya Redko, Kosto Smorigino, Jurijaus Veklenko, RebelHeart, Yto, Angelou, Poliarizuoti stiklai, DJ Freaky, Austiejos su grupe bei kitų žinomų grupių bei atlikėjų koncertų.

 Jau trečią kartą Žagarės vyšnių festivalis neš žinią, jog į gamtą, į mus supančią aplinką reikia žiūrėti itin atsakingai ir saugoti ją. Jau trečią kartą Žagarės vyšnių festivalyje nenaudosime vienkartinių plastikinių indų taip siekdami kuo labiau sumažinti taršą plastiku. 

Žagarės vyšnių festivalis skirtas ne tik smagiai praleisti laiką su draugais ar šeima viename seniausių Lietuvos miestų, bet ir garsinti šį kraštą visoje Lietuvoje ir už jos ribų, propaguoti Žagarės vyšnias, plėtoti šios buvusios žiemgalių teritorijos kultūrą.

Iki susitikimo Žagarės vyšnių festivalio 2021 „Visiems, kas su mumis“ renginiuose!

Festivalio generalinis rėmėjas

Grįžta atsinaujinę ATRAKCIONAI. Liepos 16-18 dienomis juos rasite Pramogų ir turgaus erdvėje, Raktuvės g. 50, Žagarėje. Dirbs iki vėlaus vakaro.

Koncertinės programos atlikėjai

8 Kambarys

Grupė įkurta 2013-aisiais. Ją sudaro atlikėjai Talaz ir Corsalis, į didžiąją sceną įsiveržė praėjus penkiems

Plačiau »