ŽAGARĖS VYŠNIŲ FESTIVALIS

Žagarė kasmet trečiąjį liepos savaitgalį būna triukšmingiausias ir svetingiausias Lietuvos miestas, kurį sušildo muzika, prisodrinta vyšnių aromato, dainos, pagarba šimtmečių istorinei praeičiai, ilgai nesimačiusių bičiulių apsikabinimai, į visas puses dalijamos šypsenos, pasididžiavimas savo gimtine.
2022 m. jau „pilnamečiu“ tapsiantis Žagarės vyšnių festivalis numatomas liepos 15-17 dienomis.

 Covid 19 pandemija visai netikėtai festivaliui įvedė naują tradiciją – koncertinė šventės dalis organizuojama su bilietais taip siekiant valdyti ir riboti lankytojų srautus. Už bilietus surinkti pinigai skiriami kilniam tikslui.

2020 ir 2021 m. už bilietus surinktos lėšos skirtos Dievo Tarnaitės Barboros Žagarietės įamžinimui ir jos skulptūros pastatymui Žagarėje. 2022 m. surinktą sumą planuojama skirti karo niokojamos Ukrainos palaikymui.

Kartu mes galime labai daug!

Keturias dienas trukęs 2021 m. Žagarės vyšnių festivalis „Visiems, kas su mumis“ baigėsi. Puikias akimirkas 17 metus Lietuvai dovanojantis festivalis yra vienas laukiamiausių įvykių. Festivalis ir šiais metais vyko daugelio jau pamėgtoje vietoje, kurioje vienas po kito veriasi puikūs gamtos turtai – viliokiškai žėrintis Žvelgaičių ežeras su spalvotais ratilais ežero vandenyje, ramybe alsuojantis ir įvairiausiais garsais užburiantis pušynas, upės Švėtės vingiai, Žagarės ozas su Žvelgaičio piliakalniu…

Nurimus šventiniam daugiau kaip 50-ties   kultūros ir sporto renginių šurmuliui, nuoširdžiai dėkoju festivalio geradariams už bendrai pasiektus puikius rezultatus. Be Jūsų prasmingas, nuotaikingas, gražus ir spalvingas vyšnių festivalis nebūtų įvykęs ir pavykęs.

Džiaugiuosi, jog visų mūsų pastangų dėka pagaliau pavyko įgyvendinti seną svajonę – įamžinti  kelių kartų žmonių lūpose skambantį Barboros Žagarietės vardą. Šiandien mes visi turime unikalią erdvę, garsinančią mūsų kraštą ir traukiančią turistus. Tikime, kad skulptoriaus Romualdo  Kvinto suprojektuota ir pastatyta skulptūra Barborai Žagarietei neš Žagarės krašto stebuklų istoriją ateities kartoms. Dėkojame visiems geros valios žmonėms, supratusiems, kad tik bendromis pastangomis galima pasiekti tikslą ir paaukojusiems paminklo statybai.

Apie ištikimiausius festivalio draugus ir bičiulius galima būtų parašyti atskirą padėkos odę. Žemai lenkiamės tiems, kurie be didelių derybų ištiesia pagalbos ranką tuomet, kai tos pagalbos labiausiai reikia. Labai branginame besitęsiančią ar tik ką užsimezgusią draugystę, kurios dėka festivalis gavosi daug didesnis, šviesesnis ir skambesnis. Nuoširdus ačiū rėmėjams už jų dosnumą ir pagalbą organizuojant vyšnių festivalio šventę.

Esu labai dėkingas Joniškio rajono savivaldybės merui Vitalijui Gailiui, Joniškio rajono savivaldybės administracijai, Seimo nariui Liudui Jonaičiui, Šiaulių vyskupui Jo Ekscelencijai Eugenijui Bartuliui už glaudų bendradarbiavimą ruošiantis šiam festivaliui.

Už saugumą ir operatyvų darbą festivalio metu nuoširdžiai dėkoju Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro medikams, apsaugos darbuotojams.
Nuoširdžiai dėkoju visiems savanoriams, nepagailėjusiems jėgų ir laiko, nuoširdžiu darbu prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir pagalbą festivalio metu.

Ačiū atlikėjams ir kolektyvams, kurie būdami nuoširdūs, mėgavosi pojūčiu ant scenos ir tuo dalinosi su aplinkiniais: savo kūryba, vokalu ir charizma, akimirksniu pavergdami daugelio klausytojų širdis.
Ačiū sportininkams už puikius sporto renginius.

Dėkoju  prekybininkams, tautodailininkams už aktyvų dalyvavimą mugėje.
Visų tikriausiai ir nesuminėsiu. Taigi, AČIŪ visiems dalyvavusiems, iš visos širdies! Jūsų indėlis, palaikymas, gerumas ir meilė – mums labai svarbūs. Te mūsų karštos širdys plaka išvien – nesustokime, kartu mes galime labai daug! Tikiu, kad susitelkimas ir vienybė įkvėps naujiems darbams ir padės suburti dar didesnę festivalio bičiulių bendruomenę.


Iki pasimatymo po metų!
Organizatorių vardu projekto vadovas Mindaugas Balčiūnas

 
Vyšnių festivalis 2019
AŠ JAU PILNAMETIS
Žagarės vyšnių festivalis
Liepos 15-17 d.
ŽAGARĖS VYŠNIŲ FESTIVALIS
Š.m. liepos 15-17 d.
Žagarėje
Previous
Next

SAVANORIAUK Žagarės vyšnių festivalio 2022 metu!

Žagarės vyšnių festivalis kviečia savanorius linksmai ir turiningai praleisti laiką. Registracija iki š.m. liepos 1 d.