Apie Faustos Laurinaitytės renginį

Minint Žagarės 825 metų sukaktį, siekiame išryškinti šio krašto asmenybes. Tarp jų – kilusi iš Žagarės, teatro aktorė Fausta Laurinaitytė. Renginyje bus pristatytas filmas „AKIMIRK(SL)INIS“. Tai filmas apie iš Žagarėje gimusią, augusią , beveik keturiasdešimt metų atlikusią vaidmenis Šiaulių valst.dramos teatre aktorę Faustą Laurinaitytę. Vienas iš filmo tikslų – prisiliesti prie aktorės vaikystės. Diskusijų-prisiminimų programoje dalyvauja režisierius Gytis Padegimas ir aktorės Monika Šaltytė, Olita Dautartaitė.
Monika Šaltytė- Šiaulių dramos teatro aktorė, du kartus nominuota Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimams, 2022 m. Šiaulių miesto savivaldybės premija už K. vaidmenį spektaklyje „Planeta Ego“ .
Gytis Padegimas – Lietuvos teatro režisierius, docentas. Dėsto Klaipėdos universitete, akademijoje „GITIS Scandinavia“ Danijoje.
Olita Veronika Dautartaitė – Lietuvos teatro ir kino aktorė, poezijos skaitovė, teatro režisierė.
„AKIMIRK(SL)INIS“ – dokumentinis filmas apie teatro laikinumą, jo grožį ir žiaurumą. Ir apie žmogų tame laikinume. Žmogų, kuris padovanoja savo gyvenimo laiką, jėgas, jausmus scenai, sukurtai realybei, kuriam teatro realybė – tikresnė už buitiškąją. Uždangai nusileidus, akistata su savimi pačiu dažnai būna sudėtinga ir sunki. Dokumentinio filmo pristatymas tai ne tik pagarbos 80-tmetį švenčiančiai aktorei ženklas, bet ir pažintis su teatro užkulisiais, galimybė bendrauti, diskutuoti su režisieriumi, aktoriais, filmo kūrėjais.
Faustos Laurinaitytės garbei miesto aikštėje bus atidengta įamžinimo kėdė.

 

Reklama